Müşteri Hizmetleri

Yardıma mı ihtiyacın var? SSS’lerimizi indir

Kredi kartım yoksa ne olur? Gene de oda ayırtabilir miyim?

Bir otelde rezervasyon yapmak için geçerli bir kredi kartı gerekli olsa da eğer izin veriyorsa başka birinin kredi kartını kullanarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bu durumda kart sahibinin detaylarını girebilir ve rezervasyon bilgilerinizle beraber oda ayırtmanız için size izin verdiğini belirtebilirsiniz.

Neden kredi kartı detaylarını vermem gerekiyor?

Kredi kartınızın detayları oteldeki rezervasyonunuzu teyit etmek ve garantilemek için talep edilmektedir.

Kedi kartınızdan ücret tahsil etmiyoruz. Kart detayları aynı zamanda gecikmiş iptaller veya rezervasyonu kullanmamaya karşı oteli korumak için de kullanılabilir, bu sebeple otelin politikalarını yerine getirmek için kredi kartınızdan tahsilat yapılır.

Bazı oteller geçerliliğini ve kullanılabilir limiti olup olmadığını kontrol etmek için kredi kartınızdan önceden otorizasyon alabilir, ancak bu kontrol tamamlandıktan sonra tahsil edilen ödemeler kredi kartına genelde iade edilir.

Neden kredi kartımdan otele giriş yapmadan önce tahsilat yapıldı?

Bookeder.com kredi kartınızdan tahsilat yapmaz. Ancak bazen oteller, otele giriş yapmadan önce kredi kartınızdan otorizasyon alırlar. Otelin böyle bir rezervasyon politikası olup olmadığını anlamak için teyit için gelen elektronik postanızdaki rezervasyon koşullarını kontrol edin.

Tahsilatın yanlış yapıldığını düşünüyorsanız bankanızla bağlantı kurun ve önceden otorizasyon alınıp alınmadığını kontrol edin, veya kredi kartınızdan tahsilat yapan otelle bağlantı kurun.

Oteldeki kalış sürem için ne zaman ödeme yapacağım?

Otel rezervasyon tarihlerini girdikten sonra ve teyit için gelen eletronik postadaki “Boş Oda Durumu”nda belirtilen şartlara göre ödemenizi alır. Bazı oteller otele giriş yapmadan önce kredi kartınızdan otorizasyon alma haklarını saklı tutarken otellerin çoğu otelden çıkış yaparken ödeme alırlar.

Rezervasyonumun teyit edildiğinden nasıl emin olabilirim?

Rezervasyonuzu yaptıktan sonra teyit sayfasını göreceksiniz. Bu sayfa rezervasyon numarasını ve PIN kodunu gösterir. Bu rezervasyonuzun otel tarafından teyit edildiği anlamına gelmektedir ve Booked.net “Rezervasyonlarım” sayfasından ikinci bir kez daha teyit edilebilir.

Lütfen doğru elektronik posta adresi girip girmediğinizi kontrol edin.

Sonra hem gelen mesaj kutunuzu hem de elektronik postanın detaylarının istenmeyen veya önemsiz olarak işaretlenmiş olması durumuna karşı istenmeyen/önemsiz elektronik postalar kutunuzu kontrol edin.

Aynı zamanda rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra görebileceğiniz rezervasyon numaranız veya PIN kodunuzla “Rezervasyonlarım” oturumunu açabilir ve buradan teyiti kontrol edebilirsiniz.

Bookeder.com güvenliğe önem vermektedir. En son güvenlik teknolojisini kullanıyoruz; yani:

  • Sunucumuz çevrim içi ticarette endüstri standardı olan “Secure Socket Layer” (SSL)’ı kullanmaktadır;
  • Thawte tarafından verilen SSL sertifikasyonu.

Tüm kişisel bilgileriniz ve kredi kartı detaylarınız şifrelenmekte ve güvenli sunucularımızdan doğrudan otele bildirilmektedir.

Evet, genelde oteller başka bir kredi kartını veya nakti kabul ediyorlar, ancak emin olmak için lütfen doğradan otelle bağlantı kurun.

Bookeder.com’teki otelin sayfasında genel iptalpolitikası yazılıdır. Tarihleri girdikten ve “Koşullar” satırının altındaki “ücretsiz iptal” e tıkladıktan sonra belirli bir otelin iptal politikasını kontrol edebilirsiniz.

Evet, ancak bu otel politikalarına bağlıdır. Bununla ilgili iki şekil vardır:

İlk önce geri ödemesiz bir fiyat seçin. Kalış ücreti, rezervasyonuzu yaptıktan sonra ve otele giriş tarihinizden önce tahsil edilebilir. Lütfen seyahate çıkmadan önce kredi kartınızı kontrol edin.

İkincisi esnek rezervasyon yaptıktan sonra otelle bağlantı kurabilir ve size kredi kartı otorizasyon formu göndermelerini isteyebilirsiniz.
Daha fazla soru göster