How we judge?

The aggregation process

The judging process begins with the collection of actual guest reviews made throughout the calendar year – from January 1 to December 31. Then the percentage of guests that rated the accommodation favourably be it “good”, “very good” or “excellent” are found.

Reviews are measured and combined depending on destination.

Other factors are considered in individual categories – for example when selecting the winners, finalists, highly recommended and recommended hotels in the “romantic” category, reviews left by couples are more influential.

 • We take the percentage of travellers who recommend accommodation at a country, regional and city or specific destination level for accommodation type, theme and star rating.
 • The accommodation rating is then compared with the average rating for accommodation at the same destination.
 • The accommodation’s average price per night for two people is then compared with the average price for the destination. The average price by destination is calculated across 2, 3 and 4-star hotels.
 • The final rating and price scores are then used to calculate the value score.

Benefits for travellers

The value score awarded to accommodation gives travellers assurance that the properties listed offer the best value for money in any destination.


Benefits for travellers

Best, Highly Recommended and Recommended accommodation will be automatically given a hotel award badge and presented with a certificate.

 • Showcase your success.
 • Stand out from your competitors.
 • Attract more guests.
 • Display your success via special badges tailor-made to be displayed on your hotel’s website.

Gizlilik Politikası

Giriş
Biz, Bookeder.com olarak, gizliliğin sizin için, kullanıcı için olduğu gibi önemli bir değeri olduğunu kabul ediyor ve online rezervasyon işlemlerinin sizin açınızdan önemli ölçüde güven gerektirdiğini anlıyoruz.
Bookeder.com web sitemizi kullanarak bize verdiğiniz güveni çok takdir ediyor ve bize sağladığınız kişisel bilgilerin toplanmasını, kullanılmasını ve ifşasını korumayı taahhüt ediyoruz.
Gizliliğinize saygı duyuyor ve bize verdiğiniz kişisel bilgileri yalnızca geçerli veri koruma yasalarına uygun olarak işleyeceğiz.

Bu Gizlilik Politikası, sizinle ilgili hangi bilgileri toplayabileceğimizi, bunları nasıl toplayıp kullanabileceğimizi, kimlerle paylaşabileceğimizi ve bu konuyla ilgili hangi haklara sahip olduğunuzu açıklar. Bu Gizlilik Politikasını ve Şartlar ve Koşullarımızı derinlemesine okumanızı öneririz. Bookeder.com’a girerek ve hizmetlerimizi kullanarak, bu Gizlilik Politikasını okuyup anlamış olduğunuzu ve bu Gizlilik Politikasında açıklanan gizlilik uygulamalarını (ve kişisel bilgilerinizin kullanımları ve ifşa edilmeleri) kabul etmiş sayılırsınız. İşbu Politikalarımızı ve uygulamalarımızı kabul etmezseniz, hizmetlerimizi kullanmaya devam etmemeniz veya bu Web Sitesine erişimde bulunmamanız gerekir.

Kanundaki değişiklikleri, kişisel veri toplama ve kullanım uygulamalarımızdaki değişiklikleri yansıtmak için işbu Gizlilik Politikasını zaman zaman gözden geçirebilir ve güncelleyebiliriz. Bu değişiklikler bu Gizlilik Politikasında paylaşılacaktır. Bu nedenle, bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak yeniden gözden geçirmelisiniz, böylece en güncel politikalarımız ve uygulamalarımızda güncel olursunuz.

Kredi Kart Bilgileri
Kredi kart bilgileriniz bize yalnızca güvenli sunucular üzerinden iletilmektedir. Tüm kişisel verilerinizi ve kredi kart bilgilerinizi şifreleyen mevcut en güvenli teknolojiyi kullanıyoruz. Rezervasyon işlemi sırasında kişisel bilgilerinizi girdiğinizde, verileriniz müşterilerimiz ile sunucularımız arasında aktarılan verilerin gizliliğinin korunmasını sağlamak için Güvenli Yuva Katmanı (SSL) teknolojisi ile korunmaktadır.
Rezervasyon servisimiz, kart sahibi verileri üzerindeki kontrolü artırmak ve kredi kartı sahtekârlığını engellemek, dolandırıcılık ve diğer sahtecilik yöntemlerine karşı koruma sağlamak için kullanılan veri güvenliği standardı olan PCI DSS sertifikası ile uyumludur. Bu sertifika, MasterCard, Visa, American Express gibi kredi kartı markalarını kullanan kuruluşlarda uygulanır.

Ne tür kişisel verileri topluyoruz?
Bu Web Sitesini kullanırken bize sağladığınız kişisel verilerinizi topluyoruz. Topladığımız kişisel veriler adınızı, adresinizi, telefon numaranızı, kredi kart bilgilerinizi, e-posta adresinizi, konaklama yerinizin adını ve konumunu ve/veya kalış süresini içerebilir. Ayrıca, Bookeder.com’u kullanırken, rezervasyon yapmıyorsanız bile, IP adresiniz, coğrafi verileriniz, uyruğunuz, belirli aramalarla ilgili arama tercihleriniz, kullandığınız tarayıcı gibi diğer belirli bilgileri toplayabiliriz. Bunun yanı sıra bilgisayarınızın işletim sistemi, uygulama sürümü, dil ayarları ve size görüntülenen sayfalarla ilgili bilgiler toplanabilir. Mobil cihaz üzerinden rezervasyon yaptığınızda, mobil cihazınızı tanımlayan verileri, cihaza özgü ayarları ve özellikleri ve enlem/boylam ayrıntılarını da kullanabiliriz.

Yoldaşınızın Bilgileri
Web sitemiz üzerinden başka bir kişi için rezervasyon yaptığınızda, bu kişiye ait kişisel bilgileri isteyeceğiz. Bu kişilerin kişisel bilgilerini bize göndermeden önce bilgilerin ait olduğu kişilerden onay almalısınız; zira bu bilgilere ulaşmak için Rezervasyonlarım sayfasında rezervasyon numarasını ve PIN kodunu girip sizin hesabınızın kullanılması gereklidir.

Kişisel verilerinizi nasıl kullanıyoruz?
Bize sağladığınız veriler harfiyen sadece aşağıdaki amaçlar için kullanılacaktır:

 • çevrimiçi rezervasyonlarınızı işlemek ve sizin için olabildiğince en yüksek seviyede hizmetleri sağlamak için;

 • kimliğinizi doğrulamak için;

 • pazar analizi yapmak ve sitemize genel iyileştirmeler sağlamak;

 • teyit almak amacıyla seçtiğiniz oteli rezervasyonunuz hakkında bilgilendirmek için;

 • size istediğiniz hizmetleri sunmak için;

 • otel rezervasyon onayınızı ve güncellemeleri göndermek için;

 • gerekirse, destek personelimizin size yardımcı olabilmesi için.

Bookeder.com kişisel verilerinizi kiminle paylaşıyor?

 • Üçüncü taraf hizmet tedarikçisi: Kişisel bilgilerinizi sizin adınıza işlemek için hizmet tedarikçileri kullanıyoruz. Üçüncü taraf hizmet tedarikçileri gizlilik hükümlerine tabidir ve kişisel bilgilerinizi Bookeder.com tarafından belirtilenden başka amaçlarla kullanmalarına izin verilmez.

 • Ödeme sağlayıcıları ve (diğer) finans kuruluşları: Sizin tarafınızdan veya Rezervasyon yapmak için kullanılan kredi kart sahibi tarafından Rezervasyonunuz için ters ibraz talep edildiğinde, ters ibraz işlemini gerçekleştirmek için belirli rezervasyon detaylarını ödeme hizmeti sağlayıcısı ve ilgili finansal kurumlar ile paylaşmamız gerkmektedir. Bu, rezervasyon onayınızın kopyasını veya rezervasyonunuzu yapmak için kullanılan IP adresini de kapsamaktadır. Dolandırıcılık tespiti ve önlemi amacıyla bunun gerekli olduğunu düşünürsek, verilerinizi ilgili finansal kurumlarla paylaşabiliriz.

 • Yetkili makamlar: Kişisel verilerinizi, kanunun gerektirdiği ölçüde ya da suç eylemlerinin ve dolandırıcılığın önlenmesi, tespiti ya da kovuşturulması için ya da aksi takdirde yasal olarak yükümlü olduğumuz hallerde kolluk kuvvetlerine bilgilendirmede bulunuruz. Kişisel bilgilerinizi, haklarımızı veya mülklerimizi veya iş ortaklarımızın haklarını ve özelliklerini korumak ve savunmak için yetkili makamlara bilgilendirmede bulunmamız gerekebilir.

Rezervasyonunuzu tamamlamak için ilgili rezervasyon detaylarını rezervasyon yaptığınız Otel Tedarikçisine aktarıyoruz. Rezervasyona ve Otel Tedarikçisine bağlı olarak bu detaylar, adınızı, iletişim bilgilerinizi ve ödeme bilgilerinizi, sizinle birlikte gelen konukların isimlerini ve Rezervasyonu yaparken belirttiğiniz tercihleri veya diğer bilgileri içerebilir. Konaklama ile ilgili bir sorunuz varsa, Otel Tedarikçisiyle iletişime geçebilir ve talebinizi gerçekleştirmelerini isteyebiliriz. Rezervasyon işlemi sırasında Bookeder.com web sitesi üzerinden ödeme yapılmadığı sürece, kredi kartı bilgilerinizi daha detaylı işlem için rezervasyon yapan Otel Tedarikçisine ileteceğiz (rezervasyon işlemi sırasında bu bilgileri bize vermiş olduğunuz varsayılarak). Rezervasyonla ilgili anlaşmazlık durumunda, anlaşmazlığın üstesinden gelmek için gereken şekilde rezervasyon işlemi hakkındaki bilgileri Otel Tedarikçisine verebiliriz. Bu, Rezervasyonun gerçekte yapıldığının kanıtı olmak üzere rezervasyon onayınızın kopyasını içerebilir.

Otomatik olarak aldığımız kişisel veriler
Bu Web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman bilgisayarınız hakkında bazı bilgileri otomatik olarak topluyoruz. Örneğin, IP adresiniz ve internet tarayıcı yazılımınız (ör. Firefox, Safari veya Internet Explorer) hakkında bilgileri toplayacağız. Buna ek olarak, görüntülenen oteller, seyahatler ve yapılan rezervasyonlar gibi online aktiviteniz hakkında da bilgi toplayabiliriz. Bu otomatik bilgileri, kullanıcı deneyiminizi özelleştirmek, dolandırıcılığı önlemek ve sizin için daha da iyi hizmet verebilmek için topluyoruz.

Bookeder.com'a verdiğiniz kişisel verileri nasıl kontrol edebilirsiniz?
Yeni yürürlüğe giren Genel Veri Koruması Tüzüğü (GDPR) kapsamında talep edilmesi halinde hakkınızda depoladığımız verilere ulaşma ve bu verilerin nasıl işlendiği konusunda bilgi edinme hakkına sahipsiniz. Ayrıca, Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçip depoladığımız kişisel verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz.

 • Depoladığımız kişisel verileriniz hakkında bilgi almak istemeniz durumunda lütfen aşağıda verilen adrese e-postayı gönderip yazılı talepte bulunmalısınız. Kimliğinizi doğrulayabilmemiz için lütfen tam adınızı, adresinizi, telefon numaranızı ve kimliğinizi doğrulayan (kimlik kartı veya pasaport gibi) belgenin kopyasını eklediğinizden emin olun. Lütfen e-postanızın konu satırında “Kişisel verilerimi talep etmek” seçin.

 • Bu Politikada herhangi bir hüküm sizin için kabul edilemez ise, kişisel verilerinizin (ve/veya adına rezervasyon yaptığınız diğer kişilerin verilerini) kayıtlarımızdan silinmesini isteme hakkına sahipsiniz. Kişisel bilgilerinizi silmemizi talep etmek için lütfen bizimle e-posta ile iletişime geçin ve e-posta konu satırı olarak “Kişisel verilerimin silinmesi”ni seçin.

Bookeder.com web sitesinde kişisel verilerin işlenmesinden kim sorumlu?
Kıbrıs yasalarına göre kurulmuş özel limited şirket olan Ciliara Trading Limited, işbu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği gibi kişisel verilerin işlenmesinden sorumludur.

İletişim detaylarımız
Bookeder.com, Kıbrıs yasalarına göre kurulmuş ve Avrupa’da hızla büyüyen özel limited şirket olan Ciliara Trading Limited tarafından işletilen çevrimiçi otel rezervasyon sistemidir. VAT ID: CY 10157423i.

Bu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz veya öneriniz olması halinde lütfen customer.service@Bookeder.com adresine e-posta gönderin ya da +44 (0)20 3026 5047 telefon numarasından bize ulaşın.

About

The World Hotel Awards by Bookeder.com were established with the goal of providing traveller with lists of the best value for money accommodation in any destination worldwide.

Our awards are given after measuring and calculating a value for money score to generate lists for any destination.

To do this we:

 • Aggregate data from 18 global and local review sites.
 • Analyse more than 3 billion guest reviews for 300,000-plus accommodation types and categories.
 • Use an algorithm that measures the value score. The score is based on the level of customer satisfaction in the type of accommodation compared to the price you pay. This then allows us to list the best, highly recommended and recommended accommodation in every category.

The awards apply to any type of accommodation, from hotels to villas and apartments. Accommodation is awarded at a country, regional and city or specific destination level for accommodation type, theme and star rating.

The Best, Highly Recommended, and Recommended accommodation is awarded.

Şartlar ve Koşullar

Giriş
İşbu şartlar ve koşullar, zaman zaman değişikliğe uğramaları muhtemel olmakla beraber, doğrudan veya dolaylı olarak (otel tedarikçileri aracılığıyla) internet üzerinden, tüm kişisel, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar aracılığıyla sunulan bütün hizmetlerimizi kapsamaktadır. Bizim (mobil) web sitemize girmek, sitemizi kullanmak ve/veya bir rezervasyon yapmak suretiyle aşağıdaki şart ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olduğunuzu kabul ve teyit etmektesiniz.
Bizimle rezervasyon yaparak işbu şart ve koşulları kabul etmiş olup onlarla bağlı sayılırsınız.

Bu sayfalar, bu sayfaların içerik ve altyapısı ile bu web sitesi aracılığıyla sağlanan çevrim içi rezervasyon hizmeti, Bookeder.com mülkiyetinde olup Bookeder.com tarafından işletilmekte ve sağlanmaktadır ve aşağıda belirtilen koşul ve şartlar uyarınca sadece sizin kişisel, gayri ticari (B2C) kullanımınıza tahsis edilmiştir. Otel Tedarikçileriyle olan ilişkimiz, bu Otel Tedarikçilerinin her biriyle olan ticari (B2B) ilişkimizi sağlayan ayrı şartlar ve koşullar tarafından yönetilmektedir. Otel Tedarikçilerinin web sitesinde gösterilen koşullara ek olarak Rezervasyonun kullanılması, tüketilmesi ve Rezervasyona erişilmesi için kendilerine ait (bazı uyarılar ve sorumluluk sınırının dahil olabileceği) şartlar ve koşullarına sahip olabileceğini, bunların uygulandığını belirtebileceğini ve/veya bunların (kabulünün) gerekli olabileceğini lütfen dikkate alın.

Tanımlar
“Bookeder.com”, “bize”, “biz” veya “bizim” ifadeleri Bookeder.com, Kıbrıs yasalarına göre kurulmuş ve Avrupa’da hızla büyüyen özel limited şirket olan Ciliara Trading Limited tarafından işletilen çevrimiçi bir otel rezervasyon sistemi anlamına gelmektedir. VAT ID: CY 10157423i. Sistemimiz sayesinde web sitemize giren kullancılar çevrim içi olarak konaklama tesislerini bularak onları rezerve edebilmektedir. Web sitemizde sağladığımız otel tanımları, Otel Tedarikçileri tarafından bize iletilen bilgiler esas alınarak oluşturulmaktadır. Bu web sitesinde sağlanmış bütün bilgilerin doğru olduğunu sağlama almak için elimizden geleni yapıyor olmamıza rağmen bu bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve güncelliğini tahkik ve taahhüt edemeyiz. “Siz”, “size”, “sizi”, “sizin” terimleri sizi, değerli müşterimizi ifade eder.

“Web sitesi”, Bookeder.com'un sahip olduğu, kontrol ettiği, yönettiği, sürdürdüğü ve/veya sunduğu Rezervasyon Hizmetinin sağlandığı (mobil) web sitesi anlamında kullanılmaktadır.

"Konaklama", Otel Tedarikçisinden tarafınızca sipariş edilebilirk, edinilebilir, satın alınabilir, ısmarlanabilir, ödenebilir, kiralanabilir, sağlanabilir, rezerve edilebilir, birleştirilebilir veya tüketilebilir çeşitli seyahat ürünleri ve hizmetleri anlamına gelmektedir.

"Otel Tedarikçisi", Web sitesi üzerinde zaman zaman Rezervasyon için sunulabilecek (B2B veya B2C olarak) konaklama birimi ve herhangi başka bir seyahat ya da ilgili ürün ve hizmetler sağlayıcısı anlamına gelmektedir.

"Rezervasyon Hizmeti" Web sitesi üzerinde Otel Tedarikçileri tarafından zaman zaman sunulan çeşitli ürün ve hizmetlerin online olarak satın alınması, siparişinin verilmesi, (aracılık edilerek) ödenmesi veya rezervasyon hizmeti anlamına gelmektedir.

"Rezervasyon” bir Konaklama biriminin sipariş edilmesi, satın alınması, ödemesinin yapılması, ayırtılması veya rezerve edilmesi anlamına gelir.

Hizmetimizin kapsamı ve mahiyeti
Web sitemiz aracılığıyla biz, Otel Tedarikçilerinin ürün ve hizmetlerini sipariş, satın alım, rezervasyon ve kiralama için sunabilecekleri ve Web sitesinin ziyaretçilerinin sipariş, rezervasyon, satın alım ve ödeme keşfi, araması, karşılaştırması ve siparişi yapabilecekleri çevrim içi bir ortam (diğer bir deyişle Rezervasyon Hizmeti) sağlamaktayız. Rezervasyon Hizmetini kullanarak veya Rezervasyon Hizmetinden faydalanarak (ör. Rezervasyon Hizmeti aracılığıyla Rezervasyon yaparak) bir rezervasyon yaptığınız ya da bir ürün veya hizmet satın aldığınız (hangisi geçerliyse) Otel Tedarikçisiyle doğrudan akdi (yasal yönden bağlayıcı) bir ilişki içine girmiş olursunuz.

Rezervasyonunuzu yaptığınız andan itibaren, rezervasyonunuzun ilgili ayrıntılarını ilgili Otel Tedarikçisine/Tedarikçilerine iletmek ve OtelTedarikçisi adına size bir doğrulama e-postası göndermek suretiyle siz ve Gezi Tedarikçisi arasında münhasıran bir aracı olarak hareket ederiz. Bookeder.com herhangi seyahat ya da ilgili ürün ve hizmetleri tekrar satmaz, kiraya vermez ve sunmaz.

Rezervasyon Hizmetimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler Otel Tedarikçileri tarafından bize sağlanan bilgileri esas almaktadır. Rezervasyon Hizmetlerimizi yerine getirirken makul ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (Web sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. Her bir Otel Tedarikçisi Web sitemizde görüntülenen bilgilerin (fiyatlar/ücretler/bedeller ve politikalar ile koşullar dahil) hatasızlığından, eksiksizliğinden ve doğruluğundan her daim sorumludur. Web sitemiz, sunulan herhangi bir Otel Tedarikçisinin (veya olanaklarının, mekanın, ürünlerinin ya da hizmetlerinin) servis kalitesini, hizmet düzeyini veya puanını tavsiye ve tasdik etmediği gibi, ediyormuş gibi de değerlendirilmemelidir.

Rezervasyon Hizmetimiz sadece kişisel ve gayri ticari kullanıma açıktır. Bu nedenle Web sitemizde sunulan içeriğin veya bilgilerin, yazılımın, rezervasyonların, ürün ve hizmetlerin herhangi bir ticari veya rekabetçi faaliyet ya da amaçla tekrar satılması, derin bağlantıyla işaret edilmesi, kullanılması, kopyalanması, izlenmesi (ör. örümcek, kazıma) görüntülenmesi, indirilmesi veya çoğaltılması yasaktır.

Ücretler ve Fiyat Eşitlemesi Yapıyoruz
Web sitemizde Otel Tedarikçileri tarafından sunulan fiyatlar son derece rekabetçidir. Otele gelmeme veya iptal gerçekleşmesi durumunda geçerli ücret ve vergiler (turist/şehir vergisi dahil) Otel Tedarikçisi tarafından alınabilmektedir.

Bookeder.com web sitemizde sunulan tüm fiyatlar aksi belirtilmediği sürece oda başına olup bütün konaklama sürenizi kapsamaktadır. Bu fiyatlar Otel Tedarikçisi tarafında değiştirilebilir. Web sitemizde görüntülenen fiyatlar, seçtiğiniz tarihler için oda başına olup Otel Tedarikçisi tarafından bize verilen fiyatlardır. Lütfen bedele nelerin dahil olup olmadığını öğrenmek için oda detaylarını kontrol edin.

Bazen Web sitemizde belirli bir konaklama için daha düşük fiyatlar verilmesi söz konusu olabilir ancak Otel Tedarikçileri tarafından verilen bu fiyatlar, örneğin iptal ve/veya iade olmayan durumlarda, belirli kısıtlama ve koşullara tabi olabilir. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce ilgili rezervasyon koşullarını ve bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Seçtiğiniz ürün ve hizmetiniz için mümkün olan en düşük fiyatı ödemenizi istiyoruz. Seçtiğiniz ve Web sitemiz üzerinden rezerve ettiğiniz tesisi aynı Rezervasyon koşullarında fakat daha düşük bir fiyata İnternet üzerinde bizimle rezervasyon yaptıktan sonra bulursanız bizim fiyatımız ile daha düşük fiyat arasındaki farkı "Fiyat Eşitlemesi Yapıyoruz" şart ve koşulları uyarınca eşitleyeceğiz. "Fiyat Eşitlemesi Yapıyoruz" sözümüz konaklamayla ilgili olmayan ürün ve hizmetler için geçerli değildir.
Ücret farkını geri almak için lütfen rezervasyon yaptığınız andan itibaren 24 saat içerisinde daha düşük fiyat teklifinin bağlatısını bize gönderin.

Kur hesaplama aracı sadece bilgi amaçlı olup kesin ve gerçek zamanlı olduğu taahhüt edilemez; kurlar gerçekte farklılık gösterebilmektedir.

Belirgin hata ve yanlışlar (dizgi yanlışları dahil) bağlayıcı değildir.

Tüm özel fırsat ve promosyonlar bu şekilde adlandırılarak belirtilmiştir. Bu şekilde tanımlanmamışlarsa bariz hata veya yanlışlık olması durumunda herhangi bir hak elde edemezsiniz.

Kredi kartı veya banka transferi
Uygun ve müsaitse, bazı Otel Tedarikçileri Rezervasyon ödemelerinin Rezervasyon sırasında güvenli online ödeme yoluyla Otel Tedarikçisine ödenmesi için (tamamen ya da kısmen ve Otel Tedarikçisinin ödeme koşullarında gerekli görüldüğü şekilde) imkan sunar (bankanızın sunduğu ve desteklediği ölçüde). Otel Tedarikçisi tarafından gerçekleştirilen herhangi bir (izinli, izinsiz (olduğu iddia edilen) veya hatalı) ödeme alma işlemi için Bookeder.com’u sorumlu veya yükümlü tutmayacak, Otel Tedarikçisinin kredi kartınızdan aldığı geçerli ve izinli herhangi bir ödemenin iadesini talep edemeyecek ve üzerinde hak iddia etmeyeceksiniz.

Belirli rezervasyonlar için Bookeder.com, Otel Tedarikçisi için ve adına ilgili rezervasyonların (diğer bir deyişle ödeme aracılık hizmeti) ödenmesine (üçüncü taraf ödeme işlemcileri aracılığıyla) olanak sağlar. Ödeme, kredi / bankamatik kartınızdan veya banka hesabınızdan, üçüncü taraf bir ödeme işlemcisi aracılığıyla konaklama tedarikçisinin banka hesabına güvenli bir şekilde işlenir. Tarafımızca işlenen ve Otel Tedarikçisine transfer edilen tüm ödemeler her durumda ilgili (kısmi) ödenecek fiyatın nihai ödemesinde ilgili (kısmi) rezervasyon fiyatının sizin tarafınızdan ödenmesi anlamına gelecektir. İlgili ödenen paranın iadesi talep edilemez.

Belirli (iadesiz) fiyat ve özel fırsatlar söz konusu olduğunda, Rezervasyon yaptıktan ve onaylandıktan sonra Otel Tedarikçilerinin ödemenin kredi kartıyla alınmasını talep edebileceklerini, dolayısıyla kredi kartınızdan ön provizyon veya (bazen iade seçeneği olmaksızın) tahsilat alınabileceğini dikkate alınız. Lütfen Rezervasyon yapmadan önce seçtiğiniz ürün ve hizmetlerin (rezervasyon) bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.

Ön ödeme, iptal ve kullanılmayan rezervasyon
Bir Otel Tedarikçisinden Rezervasyon yapmak suretiyle, ilgili Otel Tedarikçisinin iptal ve rezervasyonu kullanmama durumlarında uygulanan koşullarına ve Otel Tedarikçisi tarafından sunulan hizmet ve/veya mallar dahil Rezervasypnunuza uygulanabilecek, (temin ile ilgili) ilave koşul ve şartlara (Otel Tedarikçisinin Web sitemizde sunulan ek bilgileri ve Otel Tedarikçisinin ilgili tesis kuralları dahil) tabi olduğunuzu tasdik edersiniz. Otel Tedarikçisinin (temin/satın alım/kullanım/taşıma ile ilgili) koşul ve şartları ilgili Otel Tedarikçisinden öğrenilebilir. Otel Tedarikçilerinin iptal ve rezervasyon kullanılmaması durumunda uyguladıkları genel koşullar, Web sitemizdeki Otel Tedarikçisi bilgi sayfalarında ve teyit için gönderilen e-posta iletisinde yer aldığı gibi rezervasyon işlemi sırasında da tekrar edilmektedir. Belirli fiyat, ücret ve özel fırsatların iptal, iade veya değişikliğe elvermediğine dikkat ediniz. Kullanılmayan rezervasyon veya ücretli iptal olması durumunda Otel Tedarikçisi tarafından ilgili şehir/turist vergisi alınabilmektedir. Lütfen Rezervasyon yapmadan önce rezervasyonunuzun detaylarını derinlemesine kontrol etmek suretiyle böyle koşullar olup olmadığını tespit ediniz. Ön ödeme veya (tamamen ya da kısmen) ön ödeme gerektiren bir Rezervasyonun (önceden uyarı veya haber verilmeksizin) ilgili (kalan) miktar(lar)ının, Otel Tedarikçisi ve rezervasyona ait ilgili ödeme koşulu uyarınca belirtilen ilgili vade veya ödeme tarihinde tam olarak ödenememesi durumunda iptal edilebileceğini lütfen unutmayın. İptal ve ön ödeme koşulları her Rezervasyonun segmenti, ürünü veya hizmetine göre değişiklik gösterebilir.

Rezervasyonunuzu gözden geçirmek, değiştirmek veya iptal etmek için, teyit için gönderilen e-posta iletisinde açıklanan talimatları uygulamanız gerekmektedir. Otel Tedarikçisinin iptal, rezervasyon kullanmama ve (ön) ödeme koşulları uyarınca iptaliniz için sizden cezai ücret tahsil edilebileceğini veya (ön) ödemesi yapılmış miktarlar için geri ödeme alamayabileceğinizi dikkate alın. Rezervasyonunuzu yapmadan önce tesisin iptal, (ön) ödeme ve rezervasyon kullanmama koşullarını dikkatle okumanızı ve ilgili rezervasyon uyarınca kalan ödemelerinizi zamanında yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Check-in tarihinizde tesise geç varacaksanız veya check-in gününden sonraki gün tesise giriş yapacaksınız, Rezervasyonun iptal edilmemesi veya kullanılmayan rezervasyon ücretinin uygulanmaması adına (zamanında/uygun şekilde) Otel Tedarikçisine durumunuzu bildirdiğinizden emin olun. Otel Tedarikçisine haber vermek için yardıma ihtiyacınız olması durumunda müşteri hizmetleri departmanımız size yardımcı olacaktır. Tesise geç varışınız veya Otel Tedarikçisi tarafından rezervasyonunuzun iptali ya da kullanılmayan rezervasyon ücretinin uygulanmasıyla ilgili olarak Bookeder.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Correspondence and communication
Bir Rezervasyon yaparak veya Rezervasyonu tamamlayarak aşağıda belirtilen e-postaları almayı kabul etmiş olursunuz:

 • rezervasyonunuzu yaptıktan sonra teyit için gönderilen bir e-posta iletisi;

 • rezervasyonunuzu tamamlamadıysanız daha tamamlanmamış rezervasyon olduğunu hatırlatan bir e-posta;

 • akalışınızdan hemen sonra size gönderebileceğimiz, sizi konuk değerlendirmesi formumuzu doldurmaya davet eden bir e-posta.

Bookeder.com, (mobil) web sitesi üzerinden veya web sitesi aracılığıyla Otel Tedarikçisi ile veya tarafından yapılan hiçbir iletişimde herhangi bir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez. Bookeder.com herhangi bir talebin veya iletişimin Otel Tedarikçisi tarafından alınacağı/okunacağı, riayet edileceği, yerine getirileceği veya kabul edileceği konularında garanti veremez.

Rezervasyonunuzun gerektiği biçimde tamamlanabilmesi ve güvence altına alınabilmesi için size ait doğru e-posta adresini kullanmanız gerekmektedir. Yanlış olan veya yanlış yazılmış e-posta adreslerinden, doğru olmayan veya hatalı (mobil) telefon numaralarından ya da kredi kartı numaralarından sorumluluk veya yükümlülük kabul etmiyoruz (ve bunları doğrulama zorunluluğumuz yoktur).

Bookeder.com aleyhinde veya Rezervasyon Hizmeti hakkında tüm hak talepleri ve şikayetler derhal ama her halükarda rezervasyonun tamamlanması için planlanan günden (ör. check-out tarihi) sonraki 30 gün içerisinde tebliğ edilmelidir. 30 günlük süre sonrasında tebliğ edilen tüm talep ve şikayetler reddedilebilir ve talep sahibi tüm (zarar veya masraf) tazmin hakkını kaybeder.

Fiyat ve müsaitliğin sürekli olarak güncellenmesi ve düzenlenmesi dolayısıyla (gerektiğinde) argümanınızı destekleyebilmek için kesinlikle ekran görüntüsü almanız tavsiye edilir.

Feragatname
Bookeder.com bir çevrimiçi seyahat platformudur. 100'den fazla otel sağlayıcıyla iş birliği yapıyoruz ancak Bookeder.com herhangi bir otel, daire, hostel veya başka bir konaklama türünün resmi web sitesi olarak algılanamaz. Herhangi bir otel, daire, hostel vb. konaklama yerlerinde sunulan ve geçici olarak mevcut olmayabilen, konaklama sahipleri tarafından iptal edilen veya değiştirilen imkân ve olanakların sorumluluğunu kabul etmiyoruz. Konaklama sahipleri tarafından yapılan yenileme, yeniden tasarım ve diğer bakımlar Bookeder.com'in kontrolü altında değildir.

Rezervasyon Hizmetimizi yerine getirirken tebliğ ettiğimiz bilgiler Otel Tedarikçileri tarafından bize sağlanan bilgileri esas almaktadır. Bookeder.com web sitesindeki bilgilerin doğruluğunu garanti eder ve görüntülenen bilgileri herhangi bir zamanda ve önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyon Hizmetlerimizi yerine getirirken makul ölçülerde kabiliyet ve itina gösteriyor olmamıza rağmen, bütün bilgilerin hatasızlığını, eksiksizliğini ve doğruluğunu tahkik ve taahhüt edemediğimiz gibi (bariz kusurlar ve dizgi yanlışları dahil) herhangi bir hatadan; (Web sitemizdeki muhtemel (geçici ve/veya kısmi) arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan) herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden sorumlu tutulmamız mümkün değildir. Her bir Otel Tedarikçisi Web sitemizde görüntülenen bilgilerin (fiyatlar/ücretler/bedeller ve politikalar ile koşullar dahil) hatasızlığından, eksiksizliğinden ve doğruluğundan her daim sorumludur. Web sitemiz, sunulan herhangi bir Otel Tedarikçisinin (veya olanaklarının, mekanın, ürünlerinin ya da hizmetlerinin) servis kalitesini, hizmet düzeyini veya puanını tavsiye ve tasdik etmediği gibi, ediyormuş gibi de değerlendirilmemelidir. Bookeder.com, Bookeder.com'te görüntülenen herhangi bir bilgiyle ilgili müşteri beklentilerinin uyuşmamasından dolayı sorumluluk kabul etmez.

Bu web sitesinde yayınlanan bilgiler, yazılım, ürünler ve hizmetler hatalar ve yanlışlar (dizgi yanlışları dahil) içeriyor olabilir. Bookeder.com, konaklama tesisine ilişkin tüm bilgilerin ve tanıtımların kesinliği hakkında herhangi bir garanti vermez ve bunlarla ilgili (hiçbir kısıtlama olmaksınız fiyatlar, fotoğraflar, oteldeki olanaklar listesi, genel konaklama tanımları vs. dahil) bu Web sitesinde görüntülenen her türlü kesin olmayan bilgiler için yükümlülükten feragat eder.

Bookeder.com, tarafınızdan yüklenen herhangi bir değerlendirmeye (fotoğraflar/görseller, yorumlar) ilişkin olarak yükümlülük üstlenmez. Web sitemize fotoğraflar/görseller ekleyerek (ör. bir yorumla birlikte) bu fotoğrafların/görselllerin telif hakkına sahip olduğunuzu onaylıyor, temin ve kabul ediyorsunuz ve Bookeder.com'un yüklediğiniz fotoğrafları/görselleri (mobil) web sitesinde kullanılmasını kabul ediyorsunuz. Bu fotoğraf/görselleri yükleyerek bunları yükleyen kişi üçüncü şahıslar tarafından (tesis sahipleri de dahil ama sınırlı olmamak üzere) Bookeder.com'un bu fotoğrafları/görselleri yayınlaması veya kullanması sonucu yapılacak her türlü hukuki şikayetten sorumlu olduğunu kabul eder. Bookeder.com yüklenen fotoğrafları/görselleri sahiplenmez ve tasdik etmez. Tüm fotoğrafların/görsellerin gerçekliği, geçerliliği ve kullanım hakkı fotoğrafı yükleyen kişi tarafından üstlenilir ve Bookeder.com'un sorumluluğunda değildir. Bookeder.com yayınlanan fotoğraflara ait tüm sorumluluk ve yükümlülüklerden feragat eder. Fotoğrafları yükleyen kişi fotoğrafların/görsellerin virüs, Truva atı veya bozulmuş dosyalar içermediğini ve herhangi bir pornografik, yasadışı, ahlaka aykırı, hakaret içeren, sakıncalı veya uygunsuz malzeme içermediğini ve hiçbir üçüncü şahsın (fikri mülkiyet hakkı, telif hakkı veya gizlilik) hakkını çiğnemediğini garanti eder. Yukarıda belirtilen kriterlere uymayan fotoğraf/görseller yayınlanmayacak ve/veya Bookeder.com tarafından dilediği zamanda önceden uyarı verilmeden kaldırılacak veya silinecektir.

Bookeder.com (Gezi) fiyatına dahil ilgili vergilerin veya ilgili vergi dairelerine ücretin transfer edilmesi, tahsil edilmesi, alıkoyulması veya ödenmesinden sorumlu değildir. Bookeder.com, Platformda sunulan herhangi bir ürün veya hizmetin kayıtlı satıcısı olarak hareket etmez. Satıcı olarak Otel Sağlayıcılarımız, tüm geçerli vergileri fatura tutarına dahil eder ve Bookeder.com bu tutarları doğrudan satıcılara öder. Bookeder.com, seyahat düzenlemelerinizi rezerve ettiğimiz sağlayıcılara bağlı satıcı değildir.

Grup Rezervasyonları. Bookeder.com grup rezervasyonları hizmetlerini vermemektedir. Bu nedenle, aynı otel/konaklama tarihlerinde 4’ten fazla oda için online rezervasyon yapamazsınız. Ayrı rezervasyonlarda toplamda 4’ten fazla oda rezervasyon yaptığınız tespit edilirse, Otel Tedarikçisi rezervasyonunuzu iptal etme veya rezervasyonunuzun fiyatını yükseltme hakkını saklı tutar. Bookeder.com, Otel Tedarikçisi tarafından edilen iptalden veya fiyatlarda yapılan değişiklerden sorumlu tutulamaz.

Rezervasyonda istenen oda sayısı veya oda tipinin herhangi bir sebeple bulunmaması veya otelin mücbir sebeplerden dolayı odanızı verememesi (olasılıksız) durumlarında, otel sizi eşdeğer kategorideki hizmet ve nitelikleri aynı olan başka bir otele yerleştirme hakkı saklı tutmaktadır. Bookeder.com, yukarıda bahsi geçen durumlarda garantili veya ön ödemeli rezervasyonun yerine getirilmemesinden veya yetersiz bir şekilde yerine getirilmesinden sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Bookeder.com'un ya da Otel Tedarikçisi'nin, yeniden yerleştirme sonucunda uğradığınız herhangi bir kayıp ya da hasardan hiçbir şekilde yükümlü olmadığını kabul etmektesiniz. Transferinizle ilgili tüm masraflar ilk seçmiş olduğunuz otel tarafından karşılanacaktır.

Hakkımızda

Merhaba! Bookeder.com’a hoş geldiniz!

Biz, insanlara dünyayı açıp sağladığımız hizmetlerle onu daima keşfettirmeyi amaçlayan seyahat tutkulu bir takımız. İnsanlara her fırsatta dünyayı gezmeye teşvik eden, seçkin ve kullanımı çok kolay bir platformu oluşturduk.

Tüm müşteri isteklerini kusursuz bir şekilde karşılamak amacıyla günümüze kadar çalışmalarını sürdürmekte olan Bookeder.com, bu sektörde güvenin adı olmaya devam etmektedir.

Dünya’yı gezmeye çıkarken neden Bookeder.com’u seçmelisiniz?

Mükemmel tatil ve rahat iş gezileri için sizlere 400.000'den fazla konaklama olanağıyla dünya çapında lüks oteller, büyük villalar ve muhteşem daireler sunmaktayız;

Çeşitli lüks oda seçeneklerini garantilemek için 50'den fazla tedarikçiyle işbirliği yapmaktayız;

Ücretsiz iptal ve otelde ödeme imkanları ile tatilinizi kolayca planlayabilirsiniz;

120.000'den fazla müşterimiz, dünya çapında seyahatlerinde bizleri tercih ettikleri için memnun kalmışlardır;

Web sitemiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 20'den fazla dil seçeneği sunmaktadır;

Dürüst ve doğru otel tanıtımlarını sağlamak için her gün müşterilerin yepyeni yorumlarını paylaşıyoruz;

Her zaman sizlere yardımcı olmaya hazır müşteri hizmetimiz %98 kullanıcı tarafından benimsenmiştir.

Burada zevkinize uygun bir konaklama bulup bizimle unutulmaz güzel bir seyahat deneyimi yaşayacağınıza inanıyoruz.Bookeder.com ile her zaman bir seçeneğiniz var!

Batı Avrupa bölümü:

Ciliara Trading Limited
Strovolou Sk. No: 77, Strovolos Center, 204
Strovolos PC 2018 Lefkoşa, Kıbrıs Cumhuriyeti
Telefon: +357 22 000 571
E-posta: office@ciliara.com
Web sitesi: www.ciliara.com
Müdür: Hamervate LTD
Yönetim Kurulu: Bogdan Pankiv, Oleksandr Protoven
Tescil numarası: 157423 | VAT ID: CY 10157423i

Doğu Avrupa bölümü:

Maklai LTD
Gagarina Sk. No: 5
Khmelnitsky 28000, Ukrayna
Telefon: +380 44 594 75 95
E-posta: support@booked.net
Web sitesi: www.maklai.com.ua
Müdür: Oleksandr Protoven
Tescil numarası: 35305263

Asya bölümü:

Booked.NET Asia Pte Ltd.
New İndustrial Cad. No: 23, #04-08, Soltice İş Merkezi
Singapur 586209
E-posta: office@booked.asia
Web sitesi: booked.asia
Tescil numarası: 201718602G